MANUALNA TERAPIJA
Ročna tehnika
MANUALNA TERAPIJA
Manualna terapija je ročna tehnika s katero obravnavamo mišični, sklepni in fascialni sistem. Tehnike manualne terapije zmanjšajo ali odpravijo simptome bolečine, izboljšajo gibljivost in držo, ter pozitivno vplivajo na mehka tkiva. Uporabljamo tehnike sklepne mobilizacije, trigger point terapije, Mulligan mobilizacije z gibanjem, mobilizacije mehkega tkiva in mobilizacije živčevja.
Pri manualni terapiji gre za klinični pristop različnih ročnih tehnik (manus - roka), ki jih fizioterapevt uporablja za diagnosticiranje in obravnavo mišično skeletnih bolečin in disfunkcij. S tehnikami manualne terapije vplivamo na mišični, sklepni in fascialni sistem.
UČINKI MANUALNE TERAPIJE
Z manualno terapijo obravnavamo mehka tkiva, fascijo, živce in sklepe ter s tem zmanjšamo bolečino, povečamo obseg gibljivosti, sproščamo napete mišice, izboljšamo kontraktilnost mišic, izboljšamo povrnemo funkcijo ter vplivamo na stabilnost. Po manulani obravnavi so mišice sproščene, povečana je cirkulacija ter izboljšano prej omejeno gibanje.
KDAJ UPORABLJAMO MANUALNO TERAPIJO
Manualno terapijo uporabljamo pri:
akutni in kronični bolečini
bolečini v mišicah in mišičnih krčih
omejeni sklepni gibljivosti
bolečini v hrbtenici
športnih poškodbah
glavobolih
posledicah prisilne drže